603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com

Socjalizacja Przed-Przedszkolna

 

photo_2019-09-08_15-57-15Kiedy dziecko rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem, wchodzi w zupełnie nowy świat. Oto grono otaczających je dotychczas osób powiększa się – pojawiają się nowe twarze, nowe kontakty, a wreszcie nowe role.

Dziecko przestaje być wyłącznie synem lub córką, wnuczkiem lub wnuczką czy też bratem lub siostrą. Staje się przedszkolakiem, członkiem nowej społeczności, w której pojawiają się obce osoby dorosłe i niekiedy zupełnie obce dzieci. Wiek przedszkolny to dla maluchów duże wyzwanie rozwojowe.

Przedszkole to kolejny etap na drodze socjalizacji, a utrwalone wówczas, we wczesnym dzieciństwie zachowania i postawy, mogą rzutować na dalsze życie dziecka. Dzięki przebywaniu w grupie przedszkolnej dziecko buduje obraz samego siebie – to ważny składniki osobowości. Dzięki kontaktom z rówieśnikami pobudza swój rozwój społeczny i emocjonalny, zdobywa nowe doświadczenia, zaczyna lepiej rozumieć  własne emocje i innych ludzi. Na te wszystkie potrzeby dziecka idealną odpowiedzią są zajęcia w programie Socjalizacji Przed-Przedszkolnej w UKS Niedźwiadek.

Proponujemy Państwu udział w programie NIEDŹWIADKA „Socjalizacja Przed-Przedszkolna – pozwól swojemu dziecku na samodzielność”

W programie tym „TRENUJĄ” dwie strony – rodzic i dziecko.photo_2019-09-08_15-57-14-2

Trzylatek jest na takim etapie rozwoju, że nie potrafi jeszcze współdziałać w grupie lub w parze. Zabawy też są głównie samotne albo równoległe czyli polegające na naśladowaniu zabaw innego dziecka bądź zachowań osoby dorosłej. Poważnym wyzwaniem jest zaakceptowanie istnienia innych osób, dzieci i dorosłych oraz to że odbierają one część zainteresowania ze strony mamy i taty. Im bardziej naturalny sposób pokazania świata obierzemy, tym mniejszy stres spotka nasze dziecko przy jego poznawaniu.

Sport i aktywność fizyczna jest bezpieczną pasją na całe życie. W UKS Niedźwiadek aktywność fizyczna jest nierozerwalnie sprzęgnięta z zabawą czyli najulubieńszą formą aktywności naszych dzieci. W ten sposób nieprzyjemne odczucia związane z pierwszą rozłąką z rodzicem przykrywane są przyjemnymi wrażeniami z dobrej zabawy. Bardzo ważną rzeczą jest też przebywanie w grupie rówieśniczej połączonej tym samym celem. W tym przypadku jest to aktywność fizyczna. Dzieci są chwalone i premiowane za sumienność i dokładność w wykonywaniu ćwiczeń . Dowiadują się na podstawie obserwacji własnej, że sukces nie przychodzi od razu, że cierpliwość i praca to cechy które pozwolą w przyszłości na docieranie do wybranych celów.

photo_2019-09-08_15-57-14Program zajęć :

Czas uczestnictwa w Socjalizacji Przed-Przedszkolnej to minimum 3 miesiące. Ponieważ jest to program opracowany na zasadzie kursu kształtowania poszczególnych umiejętności. Z tego względu ma on zarówno datę startu jak i zakończenia. A całość kończy się uzyskaniem certyfikatu zarówno przez rodzica jak i dziecko.

W pierwszym miesiącu uczestnikami zajęć są rodzice i dzieci wspólnie. W ich trakcie wspólnie bawimy się z dziećmi. Rodzice są tu wzorem do naśladowania dla swojego dziecka. Czerpią radość z bycia rodzicem. Konstruktywnie i jakościowo wspólnie spędzają czas wolny. Dziecko oswaja się z nowym otoczeniem i innymi uczestnikami zajęć oraz instruktorem w towarzystwie najbliższych. Uczymy jak podzielić na etapy rozciąganie a następnie przecięcie pępowiny.

W drugim miesiącu rodzic spędza tylko część czasu z dzieckiem na sali a głównie uczestniczy w cyklu interaktywnych pogadanek dotyczących rozwoju dziecka i sposobów na kształtowanie w nim samodzielności, pewności siebie, odpowiedzialności i wielu innych cech niezbędnych dziecku w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Ćwiczymy jak wykrywać podświadomą  nadopiekuńczość, aby nie była hamulcem rozwoju dziecka. W tym czasie dziecko uczy się i ćwiczy omówione umiejętność  w grupie rówieśników pod okiem instruktora.

W trzecim miesiącu podobnie jak w drugim rodzic uczestniczy w pogadankach  tym razem omawiających postępy u dziecka i napotkane wyzwania, które wspólnie nauczymy się pokonywać. Wyjaśnimy, że wspieranie dziecka nie polega na wyręczaniu go we wszystkich wyzwaniach dnia codziennego. Dziecko już samodzielnie uczestniczy w zajęciach z instruktorem.

Przez trzy miesiące zajęć nauczymy Was jak stopniowo dawać dziecku coraz większą niezależność i jednocześnie czerpać z tego satysfakcję.

Ogólnousprawniające zajęcia opracowane na bazie elementów najbardziej ogólnorozwojowego sportu jakim są zapasy, połączonego z elementami gier zespołowych rozwiną u Waszego dziecka zarówno wszystkie cechy motoryczne jak i kreatywność. Gry i zabawy dobrane są tak aby inspirowały do samodzielnego myślenia, nauczały współpracy w parze i grupie. Poprzez aktywność ruchową  nauczymy radzenia  sobie ze stresem. Będziemy chcieli przekonać Ciebie i Twoje dziecko, że nauka polega na powtarzaniu i ponawianiu prób a niepowodzenia nie powinny nas zniechęcać tylko inspirować. Ponieważ dla rozwoju ważniejsza jest droga do celu niż sam cel. Ponieważ bez determinacji w działaniu po prostu go nie osiągniemy.photo_2019-09-08_15-57-16

Zdecyduj się na udział w programie!!! Nie przerzucaj w tym zakresie odpowiedzialności na dziecko. Na tym etapie to nie ono ma decydować o tym co i jak robić z własnym życiem. Dzięki uczestnictwu w Socjalizacji Przed-Przedszkolnej przygotujesz je, aby w przyszłości potrafiło podejmować takie decyzje.

 

I kurs startuje 01.10.2019

Limit miejsc na I kurs to 10 par (rodzic + dziecko)

Obowiązuje kolejność zgłoszeń!!!

Zapisy telefoniczne 603-682-799

 

Przyjmujemy DZIECI już od 2 roku życia

 

Zajęcie odbywają się:

Główna Siedziba CH Szembeka Zamieniecka 80 

Główna Siedziba CH Szembeka | wtorek, czwartek | 11.00 – 12.00

Pozostałe zajęcia:

SPORT NA WESOŁO ZAJĘCIA SENSOMOTORYCZNE MINI ZAPASY/SUMO