uks-niedzwiadek

UKS Niedźwiadek  powstał w maju 2011 roku jako rozwinięcie i przedłużenie programu prowadzonego wspólnie z m. st. Warszawa a adresowanego do dzieci i młodzieży. Od początku istnienia działamy dwutorowo. Jedna z tych form działalności to praca z dziećmi poczynając już od trzeciego roku życia. Tu nie prowadzimy selekcji, nie dobieramy dzieci ze względu na zdolności i wrodzone cechy motoryczne. Stworzyliśmy program w oparciu o najbardziej wszechstronnie rozwijającą dyscyplinę sportu czyli zapasy. Rozwijamy ruchowo wszystkie dzieci które do nas trafiają, dzięki indywidualnemu podejściu do każdego dziecka i podziale na różne grupy wiekowe i zaawansowania ruchowego. Działamy w ścisłej współpracy z 16 Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, która wysoko ocenia nasze zajęcia pod względem wpływu na sensomotoryczny aspekt rozwoju fizycznego naszych podopiecznych.

Starsze dzieci, które wyraziły wraz z rodzicami taką chęć, uczestniczą w prowadzonych przez nas wspólnie z m. st. Warszawa programach szkolenia i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. I tu zaczyna się drugi aspekt naszej działalności. Sportowy. Wraz z naszymi podopiecznymi bierzemy udział w wielu imprezach sportowych. Prowadzimy również  grupę wyczynową dorosłych.

Dyscypliny sportu w których się specjalizujemy to sumo, zapasy i koluchstyl. Najlepszym do tej pory rokiem dla uprawiających sumo  zawodników Niedźwiadka był 2015r., w którym to zostaliśmy uznani za najlepszy Klub Świata z dorobkiem 20 medali z Mistrzostw Europy we wszystkich grupach wiekowych oraz trzech medali indywidualnych zdobytych na Mistrzostwach Świata Seniorów. W 2016 roku drużynowa reprezentacja Polski w sumo składająca się wyłącznie z zawodników Niedźwiadka na rozgrywanych w Krotoszynie Mistrzostwach Europy uległa tylko reprezentacji Rosji i zdobyła srebrny medal. Podobne sukcesy odnosimy w koluchstyl. W klubie trenuje 4 aktualnych medalistów Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie. Jeśli chodzi o zapasy nasi zawodnicy posiadają dorobek medalowy na poziomie Mistrzostw i Pucharów Polski. Medale z ME, MŚ oraz Igrzysk Olimpijskich w tej dyscyplinie dopiero przed nami.

W klubie funkcjonuje też grupa członków wspierających, są to głównie rodzice naszych podopiecznych korzystający z oferowanych przez nas zajęć w sposób rekreacyjny.

Wszystkie zajęcia w klubie prowadzone są przez wykwalifikowanych pełnych empatii, lecz stanowczych instruktorów. Posiadających wykształcenie do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ogromne doświadczenie w tym zakresie. dzięki czemu dziecko jest w jak najlepszych rękach.

Naszym celem jest prawidłowy i całościowy rozwój Waszych pociech, zarówno sfery psychicznej jak i fizycznej. A mottem zajęć jest dobra zabawa. Ponieważ w ten sposób budujemy u dziecka tak ważną świadomość ciała i pozytywne nastawienie do całożyciowej aktywności fizycznej.

Ruch to wspaniała zabawa i radość – trzeba jedynie pokazać jej odpowiednią formę.

Nasze osiągnięcia

Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek oprócz zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży, prowadzi również szkolenie w dyscyplinach sumo, zapasy i koluchstyl zarówno mężczyzn jak i kobiet. Nasze osiągnięcia z rywalizacji krajowej i międzynarodowej znajdziecie poniżej.

Nasze osiągnięcia klubowe w sumo:

Organizujemy

Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek oprócz zajęć ogólnorozwojowych, tanecznych, sportowych, sensomotorycznych i treningów sumo, zapasów i koluchstyl organizuje również:

pp-leczna