603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com

slawomir-wojciech-luto

Sławomir Wojciech Luto – Prezes UKS Niedźwiadek

Sławomir Wojciech Luto używający imienia Wojtek, urodzony 08-03-1963 w Sejnach. Sportowe początki to lekkoatletyka w wieku lat dziesięciu, najpierw na stołecznej Gwardii, potem na Skrze. W wieku trzynastu lat pierwsza samodzielna decyzja o zmianie dyscypliny na zapasy. Reprezentant Elektronika Piaseczno a potem Legii Warszawa. Brązowy medalista mistrzostw Europy w Lipsku 1985 r. W 1997 pierwszy Mistrz Polski wagi Open w sumo i pierwszy polski medalista na Mistrzostwach Europy. Założyciel i prezes UKS Niedźwiadek.

michal-luto

Michał Luto

Michał Luto urodzony 18 lutego 1990r w Warszawie. Sportem zajmuję się od 5 roku życia. Swoją sportową przygodę zaczął od uprawiania zapasów, które stały się podwaliną do obecnej pasji jaką jest sumo sportowe. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego jako magister z wyróżnieniem. Posiada uprawnienia trenerskie z zakresu zapasów, sumo, koluchstyl  i kulturystyki.

Jest multimedalistą w Sumo, na skalę Polski, Europy i Świata. Najważniejsze zdobyte tytuły z ostatnich lat to między innymi dwukrotny srebrny medal na Mistrzostwach Świata Seniorów w kat. 115 kg w Sumo. Złoto, srebro i 2 brązy na Mistrzostwach Europy Seniorów kat. 115 kg w Sumo, oraz srebrny medal na Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów w Sumo. W roku 2016 uzyskał również kwalifikacje do World Games 2017 (Igrzyska Sportów Nieolimpijskich). Wypisane osiągnięcia to jedynie znikomy fragment, ze zdobytych tytułów Trenera Michała Luto.

Michał jest współzałożycielem UKS Niedźwiadek, dzięki jego pasji do sportu, klub z roku na rok powiększa swoje szeregi i zrzesza już liczną grupę miłośników aktywnego stylu życia. Na chwilę obecną Nasza placówka ma już 3 filie i dalej się rozrasta. Co jest świadectwem profesjonalizmu, a przynajmniej tego, że jak się robi coś z powołania to to po prostu wychodzi!

monika-skiba

Monika Skiba – Sekretarz UKS Niedźwiadek

Monika Skiba urodzona w 1988 roku w Chełmie. Współzałożycielka, zawodniczka, trenerka i  sekretarz UKS Niedźwiadek. Magister Wychowania Fizycznego na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Posiada uprawnienia instruktorka gimnastyki korekcyjnej, sumo, koluchstyl oraz trenera II klasy w zapasach. Ze sportem związana od najmłodszych lat. Swoją sportową karierę zaczęła do zapasów, następnie zaczęła przygodę z Sumo Sportowym i koluchstyl. Dzięki swojej ogromnej wiedzy z zakresu motoryki i metodyki, opiekuje się grupą średnio zaawansowaną Mali Herosi, czyli grupą dzieci trenujących zapasy, sumo i koluchstyl w UKS Niedźwiadek.

Jest multimedalistką w sumo, zapasach i koluchstyl, najważniejsze osiągnięcia z ostatnich lat to brązowy medal na Mistrzostwach Świata Seniorek w Sumo w kat. 65kg, dwukrotny tytuł Mistrzyni Świata w Koluchstyl, oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Zapasach kobiet, kat. 63 kg.

dorota-luto-1

Dorota Luto

Dorota Luto urodzona 07-10-1967 r w Warszawie. Przygodę ze sportem zaczęła w wieku siedmiu lat od gimnastyki artystycznej. Następną dyscypliną była lekkoatletyka, a dokładnie rzut oszczepem. W 1987 roku została Mistrzynią Polski młodzieżowców. Jest instruktorem lekkiej atletyki oraz sumo. W 2014 roku rozpoczęła karierę zawodniczą w dwóch dyscyplinach sportu, sumo oraz koluchstyl. W obu zdobywa medale na Pucharach i Mistrzostwach Polski, a w koluchstyl miała zaszczyt reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata, gdzie zdobyła brązowy medal. W UKS Niedźwiadek jako wolontariusz prowadzi zajęcia Aktywny Rodzic, oraz grupę najmłodszych dzieci.

magdalena-grzeszczuk

Magdalena Grzeszczuk

Magdalena Grzeszczuk instruktor w UKS NIEDŹWIADEK od października 2014. Swoją przygodę ze sportem zaczęła już w szkole podstawowej. W początkowej fazie jej konikiem były sporty drużynowe, w szczególności Piłka Ręczna. Staż gry 10 lat. Pozycja zawodnicza: środkowo, lewo i prawo rozgrywająca.

Ukończyła studia wyższe na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego z tytułem instruktora piłki ręcznej i pływania. Po zakończeniu studiów nastąpiła zmiana dyscypliny i zainteresowań sportowych. Po podjęciu współpracy z UKS Niedźwiadek, zaczęła interesować się sportami walki. W pierwszym roku rywalizacji na dojo zdobyła 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. do 95 kg, oraz 3 miejsce na tej samej imprezie w kat. OPEN. W 2015 roku pojechała z Nami i dumnie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy na Litwie. Jest dwukrotną brązową medalistką w Koluchstyl w kat. 74+ kg na Mistrzostwach Polski. Ostatni tytuł zdobyty we wrześniu 2016.

mateusz-linka

Mateusz Linka

Mateusz Linka instruktor w UKS NIEDŹWIADEK od stycznia 2016r. Ze sportem związany jest od najmłodszych lat. Swoją przygodę zaczynał od piłki nożnej już jako 8 latek, po ukończeniu gimnazjum nadszedł czas na zmianę i chęć do kontynuowania swojej kariery sportowej jako zawodnik piłki siatkowej. Już po 6 miesiącach treningów został podstawowym zawodnikiem drużyny i wraz z nią odnosił sukcesy jako czołowy skład województwa Mazowieckiego. Przygodę z siatkówką kontynuował jeszcze przez pierwszy rok studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W końcu przyszedł czas na sporty walki w UKS Niedźwiadek, po trzech miesiącach treningów pojechał na swoje pierwsze Mistrzostwa Polski Seniorów w Sumo na których zdobył brązowy medal w kategorii +115 kg i brązowy medal w kategorii OPEN. Dzięki osiągniętym wynikom pojechał na Mistrzostwa Europy, na których zdobył srebrny medal jako Młodzieżowiec do lat 23 w kategorii +115. Bieżący rok 2016 również okazał się owocny, na Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii +115 kg zdobył ponownie brąz, a w kategorii OPEN zdobył srebrny medal, który powiększył jego szybko rosnącą kolekcję krążków. Na drugich z rzędu Mistrzostwach Europy powtórzył wynik i ponownie stanął na 2 miejscu podium Młodzieżowców, oraz przywiózł srebrny medal z rywalizacji drużynowej Seniorów. Na chwilę obecną jest studentem Wyższej Szkoły – Edukacji w Sporcie w Warszawie, gdzie zgłębia swoją wiedzę w dziedzinie kultury fizycznej.

maciej-jakobczyk-uks-niedzwiadek

Maciej Jakóbczyk

Maciej Jakóbczyk urodzony w 1988r., pochodzi z okolic Kraśnika, gdzie w już w Szkole Podstawowej rozpoczął swoją przygodę ze sportem. Od samego początku wybrał zapasy. Swoje umiejętności rozwijał w szeregu szkół Mistrzostwa Sportowego w Kraśniku. Dodatkowe szkolenia uzyskał na obozach kadry Narodowej w zapasach.  Jest wielokrotnie zagrodzonym i  docenionym zawodnikiem,  z wynikami na skalę nie tylko Polski, ale i Świata. Największymi sukcesami są:  II miejsce Mistrzostw Polski Juniorów, III miejsce Mistrzostw Polski Seniorów w kat. wag. 60 kg oraz dwukrotne I miejsce Akademickich Mistrzostw Polski. Jest absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Wychowania Fizycznego. Posiada uprawnienia instruktora zapasów oraz masażysty.

Z UKS Niedźwiadek rozpoczął współpracę we wrześniu 2018r. To właśnie w Ich barwach spróbował swoich sił i zdobył swój pierwszy medal-złoty na Grand Prix Seniorów 2018 w Koluchstyl.  Jest trenerem zaawansowanej grupy zapaśniczej, prowadzi również treningi amatorskiej grupy zapasów dla dorosłych.

© 2016 Piotr Dymek bullis.pl