603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com

slawomir-wojciech-luto

Sławomir Wojciech Luto – Prezes UKS Niedźwiadek

Sławomir Wojciech Luto używający imienia Wojtek, urodzony 08-03-1963 w Sejnach. Sportowe początki to lekkoatletyka w wieku lat dziesięciu, najpierw na stołecznej Gwardii, potem na Skrze. W wieku trzynastu lat pierwsza samodzielna decyzja o zmianie dyscypliny na zapasy. Reprezentant Elektronika Piaseczno a potem Legii Warszawa. Brązowy medalista mistrzostw Europy w Lipsku 1985 r. W 1997 pierwszy Mistrz Polski wagi Open w sumo i pierwszy polski medalista na Mistrzostwach Europy. Założyciel i prezes UKS Niedźwiadek.

michal-luto

Michał Luto

Michał Luto urodzony 18 lutego 1990r w Warszawie. Sportem zajmuję się od 5 roku życia. Swoją sportową przygodę zaczął od uprawiania zapasów, które stały się podwaliną do obecnej pasji jaką jest sumo sportowe. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego jako magister z wyróżnieniem. Posiada uprawnienia trenerskie z zakresu zapasów, sumo, koluchstyl  i kulturystyki.

Jest multimedalistą w Sumo, na skalę Polski, Europy i Świata. Najważniejsze zdobyte tytuły z ostatnich lat to między innymi dwukrotny srebrny medal na Mistrzostwach Świata Seniorów w kat. 115 kg w Sumo. Złoto, srebro i 2 brązy na Mistrzostwach Europy Seniorów kat. 115 kg w Sumo, oraz srebrny medal na Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów w Sumo. W roku 2016 uzyskał również kwalifikacje do World Games 2017 (Igrzyska Sportów Nieolimpijskich) gdzie zajął piąte miejsce. 2019 rok zaowocował brązowym medalem Mistrzostw Świata w sumo. Wypisane osiągnięcia to jedynie znikomy fragment, ze zdobytych tytułów Trenera Michała Luto.

Michał jest współzałożycielem UKS Niedźwiadek, dzięki jego pasji do sportu, klub z roku na rok powiększa swoje szeregi i zrzesza już liczną grupę miłośników aktywnego stylu życia. Na chwilę obecną Nasza placówka ma już 3 filie i dalej się rozrasta. Co jest świadectwem profesjonalizmu, a przynajmniej tego, że jak się robi coś z powołania to to po prostu wychodzi!

monika-skiba

Monika Skiba – Sekretarz UKS Niedźwiadek

Monika Skiba urodzona w 1988 roku w Chełmie. Współzałożycielka, zawodniczka, trenerka i  sekretarz UKS Niedźwiadek. Magister Wychowania Fizycznego na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Posiada uprawnienia instruktorka gimnastyki korekcyjnej, sumo, koluchstyl oraz trenera II klasy w zapasach. Ze sportem związana od najmłodszych lat. Swoją sportową karierę zaczęła do zapasów, następnie zaczęła przygodę z Sumo Sportowym i koluchstyl. Dzięki swojej ogromnej wiedzy z zakresu motoryki i metodyki, opiekuje się grupą średnio zaawansowaną Mali Herosi, czyli grupą dzieci trenujących zapasy, sumo i koluchstyl w UKS Niedźwiadek.

Jest multimedalistką w sumo, zapasach i koluchstyl, najważniejsze osiągnięcia z ostatnich lat to brązowy medal na Mistrzostwach Świata Seniorek w Sumo w kat. 65kg, dwukrotny tytuł Mistrzyni Świata w Koluchstyl, oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Zapasach kobiet, kat. 63 kg.

dorota-luto-1

Dorota Luto

Dorota Luto urodzona 07-10-1967 r w Warszawie. Przygodę ze sportem zaczęła w wieku siedmiu lat od gimnastyki artystycznej. Następną dyscypliną była lekkoatletyka, a dokładnie rzut oszczepem. W 1987 roku została Mistrzynią Polski młodzieżowców. Jest instruktorem lekkiej atletyki oraz sumo. W 2014 roku rozpoczęła karierę zawodniczą w dwóch dyscyplinach sportu, sumo oraz koluchstyl. W obu zdobywa medale na Pucharach i Mistrzostwach Polski, a w koluchstyl miała zaszczyt reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata, gdzie zdobyła brązowy medal. W UKS Niedźwiadek jako wolontariusz prowadzi zajęcia Aktywny Rodzic, oraz grupę najmłodszych dzieci.

magdalena-grzeszczuk

Magdalena Grzeszczuk

Magdalena Grzeszczuk instruktor w UKS NIEDŹWIADEK od października 2014. Swoją przygodę ze sportem zaczęła już w szkole podstawowej. W początkowej fazie jej konikiem były sporty drużynowe, w szczególności Piłka Ręczna. Staż gry 10 lat. Pozycja zawodnicza: środkowo, lewo i prawo rozgrywająca.

Ukończyła studia wyższe na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego z tytułem instruktora piłki ręcznej i pływania. Po zakończeniu studiów nastąpiła zmiana dyscypliny i zainteresowań sportowych. Po podjęciu współpracy z UKS Niedźwiadek, zaczęła interesować się sportami walki. W pierwszym roku rywalizacji na dojo zdobyła 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. do 95 kg, oraz 3 miejsce na tej samej imprezie w kat. OPEN. W 2015 roku pojechała z Nami i dumnie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy na Litwie. Jest dwukrotną brązową medalistką w Koluchstyl w kat. 74+ kg na Mistrzostwach Polski. Ostatni tytuł zdobyty we wrześniu 2016.

mateusz-linka

Mateusz Linka

Mateusz Linka instruktor w UKS NIEDŹWIADEK od stycznia 2016r. Ze sportem związany jest od najmłodszych lat. Swoją przygodę zaczynał od piłki nożnej już jako 8 latek, po ukończeniu gimnazjum nadszedł czas na zmianę i chęć do kontynuowania swojej kariery sportowej jako zawodnik piłki siatkowej. Już po 6 miesiącach treningów został podstawowym zawodnikiem drużyny i wraz z nią odnosił sukcesy jako czołowy skład województwa Mazowieckiego. Przygodę z siatkówką kontynuował jeszcze przez pierwszy rok studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W końcu przyszedł czas na sporty walki w UKS Niedźwiadek, po trzech miesiącach treningów pojechał na swoje pierwsze Mistrzostwa Polski Seniorów w Sumo na których zdobył brązowy medal w kategorii +115 kg i brązowy medal w kategorii OPEN. Dzięki osiągniętym wynikom pojechał na Mistrzostwa Europy, na których zdobył srebrny medal jako Młodzieżowiec do lat 23 w kategorii +115. Bieżący rok 2016 również okazał się owocny, na Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii +115 kg zdobył ponownie brąz, a w kategorii OPEN zdobył srebrny medal, który powiększył jego szybko rosnącą kolekcję krążków. Na drugich z rzędu Mistrzostwach Europy powtórzył wynik i ponownie stanął na 2 miejscu podium Młodzieżowców, oraz przywiózł srebrny medal z rywalizacji drużynowej Seniorów. Na chwilę obecną jest studentem Wyższej Szkoły – Edukacji w Sporcie w Warszawie, gdzie zgłębia swoją wiedzę w dziedzinie kultury fizycznej.