603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com

Zapasy Grupa Amatorska

 

Zapasy jako doskonała podstawa pod MMA i inne sporty walki

Chcesz zacząć treningi MMA, ale czujesz się do nich nieprzygotowany, boisz się, że nie dasz rady, bo nigdy nie trenowałeś sportów walki?

Przyjdź koniecznie do Niedźwiadka do amatorskiej grupy zapasów – u nas podszlifujesz formę i uzyskasz umiejętności, niezbędne do efektywnego, ale też bezpiecznego treningu MMA, czy innych sportów walki.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

MMA (z ang. Mixed Martial Arts), czyli Mieszane Sztuki Walki, zyskuje w ostatnich latach w Polsce coraz większą popularność. To dyscyplina sportowa, w której zawodnicy walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik. W zasadzie stosuje się wszystkie techniki, dopuszczane w innych sportach walki bez broni. Krótko mówiąc, MMA czerpie z innych stylów walki te techniki, które sprawiają, że widowisko sportowe, jakim jest profesjonalna walka MMA, toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, przez co dostarcza widzom tak ogromnych emocji.

Aby zacząć trenować MMA, dobrze znać podstawy innych sztuk walki.

Świetną bazę pod MMA stanowią zapasy. Dlaczego właśnie one?

 

zapasy-grupa-amatorska-2

 

Zapasy (z ang. wrestling) to sztuka walki wręcz, polegająca na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników, głównie przy użyciu różnego rodzaju chwytów. Początki tego sportu sięgają czasów antycznych, kiedy to zmagania zapaśników były jedną z głównych atrakcji Igrzysk Olimpijskich w Grecji. Ale zapasy to dużo więcej niż chwyty. Stosuje się w nich również rzuty, przepchania, obalenia; walka toczy się zarówno w stójce, jak i w parterze. Dzielą się na styl klasyczny (dozwolone są chwyty tylko i wyłącznie powyżej pasa) i wolny (przeciwnika można schwytać również od pasa w dół np. za nogi).

Zapasy stanowią doskonały trening ogólnorozwojowy. Trenując je ćwiczymy siłę, szybkość, koordynację, gibkość. Dużą rolę w zapasach odgrywa również instynkt i spryt zawodnika. Te wszystkie elementy sprawiają, że zapasy są idealną bazą pod trening MMA, czy innych sportów walki.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Zajęcia odbywają się:

Główna Siedziba CH Szembeka Zamieniecka 80poniedziałek, środa, piątek | 20.00 – 21.30

 

Pozostałe zajęcia:

AKTYWNY RODZIC GRUPA WYCZYNOWA AKTYWNY SENIOR fitMAMA I DZIECKO