Zacznij z Nami swoją Sportową Przygodę już dziś!!!

Nie od dziś wiadomo, że Klub UKS NIEDŹWIADEK prowadzi szereg zajęć dla dzieci i młodzieży, i dorosłych. We wcześniejszych artykułach przybliżyliśmy Państwu, czym charakteryzują się zajęcia dla Maluchów, czyli naszych najmłodszych podopiecznych. Ten artykuł chcemy poświęcić opisowi zajęć SPORT NA WESOŁO. Jak sama nazwa mówi, chcemy pokazać dzieciom, że sport to nie tylko pot i trud, czy puchary i sława, a po prostu czysta radość sama w sobie. Aktywność fizyczna kojarzy nam się z muskularną, zgrabną, ładną sylwetką. Wszystko się zgadza! Praca, pot i konsekwencja po zsumowaniu to zwyczajny SUKCES. Natomiast rzadko pamiętamy o tym, że wszystko w naszym organizmie jest ze sobą powiązane. I tak jak nasz upór, ma wpływ na konsekwencje działania i np. osiągnięcie celu sportowego, dobrych stopni w szkole, sukcesów w życiu codziennym, nauczenie się danej czynności ruchowej. Tak wprawienie w ruch naszego ciała, ma nieoceniony wpływ na naszą psychikę. I nie chodzi tu tylko o fakt, że czujemy się dumni, że zamiast siedzieć na kanapie, pobiegaliśmy. Chodzi tu o czyste oddziaływanie układów organizmu na siebie nawzajem. Podczas ruchu wydzielamy dopaminę – neuroprzekaźnik odpowiedzialny za tak zwane “motyle w brzuchu” oraz hormon peptydowy – endorfine, który również odpowiedzialny jest za dobre samopoczucie. To wszystko wyjaśnia czemu sport jest tak ważny dla nas, naszych dzieci i bliskich. Nie dość że jesteśmy sprawni i zdrowi, szczęśliwi to jeszcze do tego dobrze wyglądamy i świetnie się czujemy.

W obecnych czasach zawładniętych przez technologię i media, nie dajmy się zwariować i ogłupiać.

Nic nie przyniesie Nam tylu profitów co „zwykła” aktywność fizyczna, ani leki, ani suplementy, ani diety, ani super urządzenia, ani eko żywność. By być zdrowym musimy oprócz zdrowego jedzenia, podeprzeć to zdrowym trybem życia uzupełnionym o sport.

Zajęcia Sport na Wesoło, to nic innego jak aktywność w pigułce. Na treningach rozwijamy wszystkie poszczególne cechy motoryczne, począwszy od tych podstawowych jak siła, zręczność, szybkość,czy skoczność, przechodząc do ich kombinacji czyli np. koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy przestrzennej. Wprowadzamy elementy zapasów i mini sumo, oraz akrobatyki sportowej. A to wszystko prowadzimy w formie zabawy, która jest tak upragniona przez dzieci. Nauka przez zabawę daje najwięcej rezultatów, bo uczestniczymy w niej z przyjemnością i zaangażowaniem.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia już dziś! Pierwsze zajęcia, wstęp wolny.