Rodzinny festyn „PROFILAKTYKA TO NASZA TAKTYKA – II edycja” za nami

Nie zabrakło emocji i roześmianych dziecięcych buzi a to wszystko za sprawą rodzinnego festynu sportowo-rekreacyjnego pod hasłem: „PROFILAKTYKA TO NASZA TAKTYKA”. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek, impreza współfinansowana była ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Praga-Południe. Ideą festynu było promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowanie alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, poprawienie relacji z bliskimi, zacieśnianie więzi międzypokoleniowej. Wielopokoleniowa impreza integracyjna zgromadziła wielu uczestników w różnym wieku.

Od samego początku na uczestników czekała moc sportowych atrakcji. Konkurencje rozgrywano w czteroosobowych drużynach, uczestnicy przygotowując się do festynu musieli stworzyć nazwę i herb swojej drużyny, który zaprezentowali na rozpoczęciu zabawy. Każda drużyna musiała wziąć udział w 8 konkurencjach sportowo – rekreacyjnych, były to m.in. wyścigi na kocykach, memorki  i przejście przez pajęczynę. Oczywiście różne poziomy trudności w poszczególnych konkurencjach dostosowane były do wyznaczonych kategorii wiekowych.

W festynie wzięło udział aż 104 uczestników. W tym dwadzieścia drużyn dziecięcych i sześć drużyn rodziców, rywalizacja wśród dzieci była bardzo emocjonująca. Ale jednym z najbardziej ekscytujących  momentów dla wszystkich dzieci były występy ich rodziców w konkurencjach, w których one wcześniej rywalizowały. Tu rolę się odwróciły i tak jak wcześniej to rodzice kibicowali dzieciom, tak potem dzieci udowodniły że równie mocno wspierają rodziców. Dorośli mogli przekonać się, że aktywne spędzanie czasu wolnego to super zabawa dla dużych i małych. Umocnili również przekonanie jak znaczącą rolę pełni w budowaniu relacji rodzinnych i koleżeńskich. Po zakończeniu konkurencji sportowych wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Festyn okazał się wspaniałym przedsięwzięciem. Przyciągnął wiele rodzin, które mogły ciekawie  i aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, mogliśmy sprawić przyjemność dzieciom i przyczynić się do integracji naszej lokalnej społeczności.