603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com

Strefa Rodzica

 

Najważniejsze informacje:

 

 


 

Przygotowanie dzieci do zajęć:

 

 

Uprzejmie prosimy o zwracanie uwagi na zachowanie dzieci przed zajęciami i po nich.

 


 

10 przykazań Rodzica:

 

  1. Nie próbuj zrealizować swoich zawiedzionych i często wygórowanych ambicji poprzez swoje dziecko.
  2. Zawodnicy mają trenera, który za nich odpowiada. Nie wywieraj na trenerze nacisku, próbując wprowadzić swoje wizje przyszłej kariery sportowej swojej pociechy.
  3. Nie jesteś menedżerem, a Twoje dziecko nie jest profesjonalnym zawodnikiem. Nie krzycz i nie skacz przy macie, Twoje dziecko tego nie potrzebuje.
  4. Nie wywieraj presji na swoje dziecko. Powodem, dla którego Twoje dziecko ćwiczy i startuje na zawodach jest zabawa.
  5. Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania.
  6. Nie wystarczy, że powiesz kilka słów po zawodach. Rozmawiaj z dzieckiem również przed nimi. Przed zawodami nigdy nie mów „musisz wygrać”. Zamiast tego powiedz „zawalcz najlepiej jak potrafisz i baw się dobrze”.
  7. Nigdy nie zawstydzaj i nie wprawiaj w zakłopotanie swojego dziecka z powodu występu, zdolności lub rezultatu zawodów, w których uczestniczył.
  8. Jeśli jesteś rodzicem, który krzyczy na swoje dziecko, bez przerwy podpowiada co ma zrobić, nerwowo się zachowuje, dyskutuje z trenerem, ma jakieś zarzuty do sędziów, nie pomagasz mu. Tworzysz tylko sytuację nerwowości, która przenosi się na dziecko.
  9. Nie stresuj dziecka, bądź mniej krytyczny. Twoje dziecko potrzebuje twojego wsparcia, zaufania i wiary. Bez żadnych zbędnych oczekiwań będzie bardziej zrelaksowany.
  10. Nie zabieraj radości swojemu dziecku i nie kreuj go na siłę na mistrza, by na skutek przeciążeń fizycznych i psychicznych przedwcześnie się nie „wypalił”.

 


 

Dokumenty do pobrania: