Zapisy na zajęcia przyjmowane są telefonicznie lub osobiście w klubie.
Pierwsze zajęcia są bezpłatne, wymagają jedynie pisemnej zgody rodzica. Warunkiem dalszego uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie, podpisanie i dostarczenie deklaracji członkowskiej (do pobrania poniżej).
Składkę członkowską należy wpłacić do 5 dnia każdego miesiąca. Składka jest kwotą uśrednioną, stałą i niezależną od frekwencji uczestnika na zajęciach.
Zgłoszenie rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach następuje drogą elektroniczną na adres email: uksniedzwiadek.pl@gmail.com.
Organizator gwarantuje 3 zajęcia treningowe w tygodniu, w przypadku zdarzeń losowych odwołane zajęcia zostaną zrealizowane w innym terminie.
Rodzice uczestników zajęć we własnym zakresie, powinni skonsultować się z lekarzem i sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dziecka w zajęciach sportowych. Uczestnictwo w zajęciach odbywa się na własną odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego. Rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach deklarują, że dzieci są zdrowe i nie posiadają żadnych przeciwwskazań do brania w nich udziału. Dzieci od 7 roku życia obowiązkowo powinny posiadać badania sportowe zatwierdzone przez specjalistę medycyny sportowej.
W przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych danych odnośnie stanu zdrowia dziecka Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki zaistniałe z tego tytułu.
Uczestnicy w czasie trwania zajęć posiadają ubezpieczenie NNW.
Uczestnicy muszą posiadać: strój sportowy na zmianę (klapki, koszulkę i spodenki), gumkę do długich włosów i wodę do picia.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przez uczestników w szatniach.
W przypadku niewystarczającej ilości osób w danej grupie organizator ma prawo do przeniesienia pozostałych osób do innych grup bądź rozwiązania grupy.
Organizator odpowiada za uczestników w czasie trwania zajęć i podczas zawodów i obozów. Przed i po zajęciach za uczestników odpowiedzialni są rodzice/opiekunowie.
Przygotowanie dzieci do zajęć:
Gorąco prosimy o przebieranie dzieci w szatniach oraz zaprowadzenie ich do toalety.
Na zajęciach dzieci ćwiczą w spodenkach i koszulkach, ewentualnie w dresach. Odzież powinna być pozbawiona suwaków, które mogą zranić zarówno samego ćwiczącego, jak i innych uczestników treningu oraz mogą powodować niszczenie maty.
Uczestnicy zajęć drogę z szatni na matę pokonują z trenerem w klapkach lub kapciach. Zapobiega to wnoszeniu brudu na matę, na której po chwili sami ćwiczą. Ćwiczą na bosaka.
W czasie zajęć dzieci powinny mieć także minimum 0.5 litra napoju (najlepiej wodę).
W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych uczestnika mogących mieć wpływ na jego uczestnictwo w treningu prosimy informować trenera. Stawianie się dziecka na zajęciach sportowych jest równoznaczne z potwierdzeniem braku przeciwwskazań do podjęcia treningu.
Ubezpieczenie ważne jest tylko w czasie treningu – nie obejmuje ono czasu pomiędzy zajęciami.
Uprzejmie prosimy o zwracanie uwagi na zachowanie dzieci przed zajęciami i po nich.
10 przykazań Rodzica:
Nie próbuj zrealizować swoich zawiedzionych i często wygórowanych ambicji poprzez swoje dziecko.
Zawodnicy mają trenera, który za nich odpowiada. Nie wywieraj na trenerze nacisku, próbując wprowadzić swoje wizje przyszłej kariery sportowej swojej pociechy.
Nie jesteś menedżerem, a Twoje dziecko nie jest profesjonalnym zawodnikiem. Nie krzycz i nie skacz przy macie, Twoje dziecko tego nie potrzebuje.
Nie wywieraj presji na swoje dziecko. Powodem, dla którego Twoje dziecko ćwiczy i startuje na zawodach jest zabawa.
Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania.
Nie wystarczy, że powiesz kilka słów po zawodach. Rozmawiaj z dzieckiem również przed nimi. Przed zawodami nigdy nie mów „musisz wygrać”. Zamiast tego powiedz „zawalcz najlepiej jak potrafisz i baw się dobrze”.
Nigdy nie zawstydzaj i nie wprawiaj w zakłopotanie swojego dziecka z powodu występu, zdolności lub rezultatu zawodów, w których uczestniczył.
Jeśli jesteś rodzicem, który krzyczy na swoje dziecko, bez przerwy podpowiada co ma zrobić, nerwowo się zachowuje, dyskutuje z trenerem, ma jakieś zarzuty do sędziów, nie pomagasz mu. Tworzysz tylko sytuację nerwowości, która przenosi się na dziecko.
Nie stresuj dziecka, bądź mniej krytyczny. Twoje dziecko potrzebuje twojego wsparcia, zaufania i wiary. Bez żadnych zbędnych oczekiwań będzie bardziej zrelaksowany.
Nie zabieraj radości swojemu dziecku i nie kreuj go na siłę na mistrza, by na skutek przeciążeń fizycznych i psychicznych przedwcześnie się nie „wypalił”.