603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com
KOLEJNE SUKCESY – Mistrzostwa Europy w sumo

KOLEJNE SUKCESY – Mistrzostwa Europy w sumo

W  ubiegły weekend w Węgierskim Szigetszentmiklós odbyły się mistrzostwa Europy w sumo kategorii młodzików i kadetów. Wśród reprezentantów naszego kraju znaleźli się również zawodnicy UKS Niedźwiadek Wiktoria Żebrowska, Agnieszka Elsner i Jakub Siuchta.

Jako pierwsza rywalizację rozpoczęła Wiktoria startująca w kategorii 55kg młodziczek która pewnie wygrała walki eliminacyjne, a w finale nie dała najmniejszych szans zawodniczce z Ukrainy  i pewnie sięgnęła po złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy.

Kolejnego dnia rywalizowali zawodnicy z grupy kadetów. I tego dnia o medale rywalizowali Agnieszka w kategorii 50kg i Kuba w kategorii 95kg. Zarówno dla Agnieszki jak i dla Kuby były to pierwsze zawody rangi Mistrzostw Europy. Walczyli zawzięcie o medale, ostatecznie oboje uplasowali się na miejscu 5.

Wyjazd części zawodników możliwy był dzięki zbiórce uruchomionej przez portal Fanimani.pl i wsparciu darczyńców a zarazem przyjaciół naszego klubu. Bardzo dziękujemy za to że jesteście i wspieracie młode talenty, które rozwijają swoją sportową pasję.photo_2019-09-11_23-48-30