603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com
The World Games 2017 IGRZYSKA SPORTÓW NIEOLIMPIJSKICH

The World Games 2017 IGRZYSKA SPORTÓW NIEOLIMPIJSKICH

Impreza pod nazwą The World Games jest oficjalnie uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Odbywa się co cztery lata. Pierwsze zawody organizowała w 1981 roku kalifornijska Santa Clara. Gospodarzem dziesiątych w 2017 roku jest Wrocław.
Wśród wybranych dyscyplin znalazły się m.in. łucznictwo, bilard i snooker, kręgle, ultimate frisbee, lacrosse, trójbój siłowy, taniec sportowy, wspinaczka sportowa, karate i sumo.

Pierwsze skojarzenie, na hasło „sumo” dla większości kibiców kojarzy się z prawie 200-kilogramowymi zawodnikami nic bardziej mylnego. Obecnie wyróżniamy sumo profesjonalne – występujące tylko w Japonii – z rozbudowanym ceremoniałem przed walką i brakiem podziału na kategorie wagowe oraz amatorskie (sportowe) występujące także w pozostałych częściach świata – bardziej sportowe – ze skróconym ceremoniałem i podziałem na kategorie wagowe zarówno wśród panów, jak i pań. Sumo amatorskie, które zobaczymy na The World Games 2017, jest najdynamiczniejszym ze sportów walki, w którym starcia kończą się nawet po kilku sekundach, a do rywalizacji przystępują też filigranowe panie.

Podczas The World Games 2017 sumici będą rywalizować o osiem kompletów medali. Panie w kategoriach: -65kg, -80kg, +80kg i open; panowie: -85kg, -115kg, +115kg i open. W każdej kategorii do rywalizacji przystąpi 16 najlepszych zawodników lub zawodniczek z całego Świata.

Reprezentacja Polski w sumo The World Games 2017:

Sumo – 65 kg (K) – Monika Skiba, Magdalena Macios

Sumo – 80 kg (K) – Olimpia Robakowska, Marina Rozum

Sumo – +80 kg (K) –,Jagoda Mazurek

Sumo – 85 kg (M) – Paweł Wojda, Patryk Swora

Sumo – 115 kg (M) – Aron Rozum, Michał Luto

Sumo – +115 kg (M) – Jacek Piersiak

Nasi Trenerzy są już na ostatniej prostej przygotowań do tej imprezy!!! Trzymajcie za nich kciuki!!!

© 2017 Piotr Dymek bullis.pl