603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!!!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!!!

Pojawiło się ostatnio parę spraw, które wydaje mi się zasługują na omówienie i pokazanie szerszemu gremium niż te parę osób z którymi rozmawiałem bezpośrednio.

Zacznę może od sprawy wydaje mi się ogólnie znanej a więc od konsultacji fizjoterapeutycznych. Po przebadaniu prawie połowy Niedźwiadków możemy mówić o problemie który dotyka około 80 % omawianej populacji. Jest to koślawienie stawów skokowych i kolan. Niektórzy muszą też zwrócić szczególną uwagę na skłonności do skoliozy, ale to dotyczy znacznie mniejszej liczby dzieci. Problem jest na tyle duży, że postanowiliśmy postarać się o własnego podologa. Udało nam się to zorganizować i już niedługo zacznie konsultować Nasze dzieci podolog z Karolina Center. Odbywać się to będzie tradycyjnie raz w miesiącu w siedzibie Niedźwiadka przy ul. Zamienieckiej 80. Zapisy u Prezesa! Myślimy też o wprowadzeniu zajęć sticte korekcyjnych jako uzupełniających do programu szkolenia. I tu pojawia się problem, o którym chciałem napisać ten artykuł. Okazuje się bowiem, że nie wszyscy rodzice rozumieją zasadę działania Niedźwiadka.

Proszę Państwa My nie jesteśmy salą zabaw, ani przechowalnią dzieci na godziny! Przeprowadzamy plan treningowy którego wszystkie elementy zostały przemyślane i dopasowane do siebie. Toteż próby korygowania go Nam pod własne dziecko mijają się z celem! O co chodzi? Coraz częściej w miarę jak dzieci dorastają a treningi zaczynają się zmieniać z zabaw na zadaniowe i milusińscy muszą wykonać trochę pracy bez ukrycia jej pod formą zabawową, przestaje im się to podobać. Ostatecznie słyszeli nie jednokrotnie, że dzieci nie powinno się zmuszać, więc walczą o swoje prawa. A biedny rodzic? Cóż klasyczna sytuacja między młotem a kowadłem! Z dzieckiem nie wygra bo nie raz już tego dowiódł! Zresztą nie po to przez całe dotychczasowe jego życie tłumaczył „ jeśli cokolwiek sprawia Ci problem, bądź męczy – nie rób tego” ! Co więc robi? Idzie do Trenera na rozmowę! – Ja rozumiem te Wasze treningi ale przecież moje dziecko jest wyjątkowe więc czy moglibyście zrezygnować z : biegania, przewrotów, równoważni, walk i tym podobnych na treningach bo dziecko czuje dyskomfort i nie chce się męczyć!

Niestety zajęcia rehabilitacyjne jakimi jest korektywa wymaga pracy i zmuszania się do niej. Toteż wszyscy miłujący wolność i niezależność nie będą zmuszani. Natomiast rodziców przekładających działania profilaktyczne nad znajomości z chirurgiem traumatologiem zapraszamy do odwiedzenia Naszego biura. Po zebraniu wystarczającej liczby chętnych rozpoczniemy zajęcia korekcyjne.

S. Wojtek Luto