FIT MAMA – dlaczego warto spróbować

Często zastanawiamy się jak to będzie gdy już pojawi się Nasz maluszek na świecie. Jakie życie będzie cudowne, jak będziemy pieścić i tulić szkraba, a on będzie największą radością Naszego życia.

To wszystko jest oczywiście prawdą, tylko nigdy nie bierzemy pod uwagę tej drugiej strony medalu. Prócz pięknych chwil, miłości i przywiązania, są jeszcze takie aspekty jak wieczne niewyspanie, spadek formy, brak energii i dodatkowe kilogramy. Bardzo duży procent nosząc dziecko pod własnym sercem, zbyt bardzo pobłaża sobie w różnego rodzaju zachciankach, bo wtedy “Mi wolno”. To bardzo złudne i zgubne stwierdzenie. Nie zapominajmy o tym, że jemy dla dwojga, a nie za dwoje! Nie zapominajmy też, że ciąża to nie choroba, możemy się ruszać. Możemy spacerować, możemy też ćwiczyć, dostosowując oczywiście to wszystko do naszego stanu i zaleceń lekarza prowadzącego.

Jeśli nasze ciało nie jest przyzwyczajone do treningu i ruchu w zwiększonej dawce, dozujmy ten wysiłek pod okiem trenera. Wpisując w internet hasła “ćwiczenia dla kobiet w ciąży”, dostajemy całą paletę ofert. Warto z nich skorzystać. Gdy kobieta czuje się lepiej, gdy ona zyska troszkę pobudzenia endorfiny i poprawy humoru, to wszystko trafia też do płodu. Tak jak stres przenika do malucha, tak i wszystkie inne emocje również. Nie lekceważmy Naszego stanu i nie podchodźmy do kwestii ciąży jak do koniecznego okresu bycia “pingwinem”. Wiadomą rzeczą jest, że nabierzemy kilogramów, że zmienimy się wizualnie, że będzie Nam ciężej i trudniej. Ale gwarantujemy Wam, jeśli będziesz aktywnie przechodzić ciąże, przejdziesz jak łatwiej, zdrowiej i szybciej wrócisz do formy.

I stało się! Maluszek jest na świecie, rozpierają cię emocje i uczucia. Miłość przeplata się z euforią i niepewnością co dalej będzie. Radość ze strachem i niewyspaniem, które wpływa na twój nastrój. A do tego “co się stało z moim ciałem? czemu kilogramy nie schodzą…urodziłam, powinnam wrócić do formy, a moje udo dalej jest dwa razy większe…”Każda z Nas jest inna, każda inaczej reaguje na zmiany. Gospodarka hormonalna buzuje, wypadają włosy, cera jest sucha i masz wszystkiego dość… Siedzisz więc w domu i zjadasz śniadanio-obiad o 13 a potem podwieczorko-kolację o 22, do tego filiżanka kawy i brak snu. Każdy dzień to dzień świstaka i rutyna, która wpływa na Nas raczej mało pozytywnie.

Ciężko będzie zmienić kwestie niewyspania, do czasu aż doba malucha się unormuje, aż zacznie przesypiać noce i regularnie spać w dzień. Aż przestanie płakać przez kolki, mokrą pieluchę czy głód. Okres połogu jest wyjątkowo ciężki dla młodej mamy. Nie dość, że maluszek sygnalizuje wszystko płaczem i kwękaniem, to jeszcze wszystko cię boli i psychicznie czujesz, że nie dasz rady. Oczywiście nie zawsze tak jest, to kwestia indywidualna. Jedna kobieta ma baby blues, i się do tego nie przyznaje, inna ma depresje i szuka pomocy, jeszcze inna jest bardzo szczęśliwa i spełniona. Każda jednak jest mamą i nią będzie, a tylko od Nas zależy jak poradzimy sobie z kwestią, bycia rodzicem, czy postawimy Nasze życie na głowie, w połowie, czy w 100%.

My jako klub UKS NIEDŹWIADEK, proponujemy alternatywę na rutynowe poranki. Prowadzimy zajęcia dla mam (rodziców, dziadków) z dziećmi do 3 roku życia. Zajęcia polegają na wspólnych ćwiczeniach z maluchem, ale i na zabawie, rozmowach i wspólnie miło spędzonym czasie. Zajęcia prowadzi instruktorka Magda ze swoim 2 letnim synkiem. Cel zajęć jest prosty, uczęszczając na zajęcia mamy poprawić swoją kondycję, wzmocnić osłabione po ciąży partie mięśniowe i zgubić dodatkowe kilogramy, które tak ciężko schodzą i nie chcą się z Nami rozstać. Spotkanie trwa 45 min, to idealny czas dla tak małych dzieci. Dzięki możliwości ćwiczeń z dziećmi, my możemy wypełnić Nasz dzień, czymś kreatywnym i cennym dla Nas i Naszego samopoczucia, a dzieci mają możliwość uspołeczniania się i poznawania rówieśników. Dla dzieci które są całą dobę z mamą jest to idealna okazja do chwilowego oderwania się od maminej spódnicy i bawienia się na sali wypełnionej po brzegi matą. Stwarza to bezpieczne warunki dla najmłodszych milusińskich 🙂

Jeśli czujesz, że twoje życie zmieniło się diametralnie, nie masz czasu na siłownie, na ćwiczenia, na czas dla siebie i ciągle jest tylko dom, dziecko i nic więcej, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Dodatkowe kilogramy po ciąży to problem, który dotyka większość kobiet, nie wstydź się tego i na pewno nie przyjmuj tego za normę. Nie musisz się godzić z 2 rozmiary większymi spodniami! Wystarczy wygospodarować 45 min, dwa razy w tygodniu, a zyskasz naprawdę dużo.

Zajęcia odbywają się w CH Szembeka ul . Zamieniecka 80, 1 piętro UKS Niedźwiadek o godzinie 10:30 w poniedziałek i środę.

Pierwsze zajęcia są zapoznawcze, możesz przyjść i spróbować i nic się to nie kosztuje, jedynie odrobinę czasu 🙂

W programie zajęć znajdziecie: ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, koordynacyjne, ćwiczenia na brzuch, uda, pośladki, ramiona, mięśnie Kegla i kręgosłup. A także ćwiczenia z maluszkiem co bardzo pozytywnie wpływa na jego rozwój.

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ Z NAMI SWOJĄ SPORTOWĄ PRZYGODĘ!