603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com

Rytmika dla Smyka

 

To propozycja dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Są to zajęcia taneczne przy muzyce, których głównym celem jest kompleksowy rozwój naszych pociech, czyli ich sfery fizycznej, emocjonalnej, psychicznej i społecznej, a poprzez kontakt z muzyką również duchowej. W trakcie zajęć wykorzystywane są różnego rodzaju przybory standardowe: szarfy, pachołki, woreczki, piłki ale również przybory niekonwencjonalne balony, gazety, wstążki, grzechotki.

Mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami tańca: klasycznym, latynoamerykańskim, nowoczesnym, hip-hopem oraz innymi, a także uwrażliwienie ich na muzykę w ogóle.

 

rytmika-dla-smyka

 

Poprzez kontakt z tak bogatą formą ruchu, jaką jest taniec, dzieci poznają lepiej własne ciało i jego możliwości, uczą się odnajdywać i poruszać w sposób kontrolowany w ograniczonej przestrzeni, również we współpracy z partnerem. Jednocześnie nie jest im narzucony jeden rodzaj tańca, mają więc możliwość odkrycia, w czym czują się najlepiej.

Zajęcia „Rytmika dla smyka” poprawiają poczucie rytmu, słuch muzyczny, koordynację ruchową oraz zdolność zapamiętywania sekwencji kroków. Wysiłek fizyczny, jakim jest taniec, dodatkowo wzmacnia cały organizm, działa korzystnie na układ mięśniowy, oddechowy i krążenia oraz rzeźbi sylwetkę. Organizm młodego człowieka rozwija się harmonijnie, bez nadmiernych obciążeń. Taniec uczy też zgrabności i płynności ruchów, poruszania się z gracją.

Kontakt z różnymi gatunkami muzyki i rozmaitymi rodzajami tańca, dostarczając wielości różnorodnych bodźców, otwiera dzieci na świat i uzmysławia im, że jest on przebogaty i pełen możliwości, że jest skrzynią pełną skarbów, która tylko czeka na otwarcie. Daje możliwość niczym nieskrępowanego wyrażania emocji, które czasem ciężko oddać słowami. Jest to oczyszczające doświadczenie i pomaga w pozbyciu się nagromadzonych w codziennym życiu napięć, gdyż dzieci, podobnie jak my dorośli zmagają się ze stresem. Możemy im pomóc na wiele sposobów, jednym z nich jest zapisanie na zajęcia „Rytmika dla smyka„.

Zapraszamy serdecznie!!!

 

Zajęcie odbywają się:

Główna Siedziba CH Szembeka Zamieniecka 80 

Główna Siedziba CH Szembeka | wtorek, czwartek | 16.30 – 17.30 środa | 17.30 – 18.30

 

 

Pozostałe zajęcia:

SPORT NA WESOŁO ZAJĘCIA SENSOMOTORYCZNE MINI ZAPASY/SUMO

© 2016 Piotr Dymek bullis.pl