603 682 799 uksniedzwiadek.pl@gmail.com
WOREK MEDALI PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W SUMO

W miniony weekend (2 kwietnia) w Strzelcach Opolskich rozgrywane były Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w sumo.  Aż 14 medali zdobyli reprezentanci naszego Klubu.

Udało nam się osiągnąć wysokie wyniki co świadczy o wysokiej formie naszych zawodników. Nasi zawodnicy wywalczyli  dwa medale w grupie młodzieżowców i dwanaście w grupie seniorów. Wyśmienitymi wynikami mogą pochwalić się Mateusz Linka i Karol König, którzy na podium stawali aż trzykrotnie.  Mateusz zajął pierwsze miejsce w grupie młodzieżowców i zdobył dwa złote medale w grupie seniorów (+115 kg i Open). Karol  sięgnął po złoto w grupie młodzieżowców i seniorów (115 kg) oraz zdobył brąz w kategorii Open. Kolejny złoty krążek dołożył Hubert Cichocki wygrywając kategorię 85 kg seniorów.

Na drugim stopniu podium stanęli Paweł Leszczyński (92kg) Michał Luto (115kg) Marcin Luto (+115kg) i wśród kobiet Monika Skiba (65kg).

Brązowe medale wywalczyli Michał Węgrzyn (100kg), Michał Luto (Open), Monika Skiba (Open).

Dorobek medalowy i poziom walk napawa optymizmem na zbliżające się Mistrzostwa Europy w sumo odbywające się w Tibilisi (Gruzja). Trzymamy mocno kciouki za kolejne sukcesy naszych zawodników.

Nasza reprezentacja w sumo: Monika Skiba, Magdalena Grzeszczuk, Dorota Luto, Piotr Miżejewski, Marek Łazarski, Hubert Cichocki, Paweł Leszczyński, Michał Węgrzyn, Bartosz Cwen, Karol König, Michał Luto, Mateusz Linka, Marcin Luto. To dzięki nim zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej seniorów.