Mistrzostwa Świata w Sumo – 4 medale dla UKS Niedźwiadek

W dniach 20-22.07 w mieście Taipei, na wyspie Tajwan odbyły się Mistrzostwa Świata w Sumo! Z całego globu zjechały się największe talenty w tej dyscyplinie. Spektakularnie prezentowali swoje możliwości, a całą transmisje można było oglądać w internecie, jeśli tylko wstało się chwile wcześniej niż zwykle.
Nie zabrakło na tym wydarzeniu również Reprezentacji Polski, a w jej składzie miedzy innymi zawodniczki oraz trenera Naszego Klubu – Sary Król i Mateusza Linki.
Podczas startów juniorskich walczyła Nasza młoda adeptka Sara i w tych to zmaganiach pięknie zdobyła brązowy medal w swojej kategorii wagowej 95+kg. Wisienką na torcie okazała się Reprezentacja Drużynowa Kobiet. Po licznych walkach dziewczyny zdobyły brązowy krążek. W skład drużyny wchodziła również Nasza klubowa królowa dohyo. Jesteśmy z niej bardzo dumni.
Drugiego dnia zmagań startowali seniorzy. W tej kategorii brali udział obydwoje z Naszych Klubowiczów.
Sara po pięknej walce, przegrała z Japonką i tym samym stanęła tuż za podium. Była bardzo blisko powtórzenia swojego wyczynu z dnia poprzedniego.
Po tej walce przyszedł czas mocno trzymać kciuki za Mateusza. Nasz trener po licznych walkach doszedł do boju o brązowy medal. Po dynamicznej walce, wygrał z dużo większym od siebie Kirgistańczykiem i zdobył tytuł brązowego medalisty Mistrzostw Świata. A na dokładkę męska drużyna, również wywalczyła brązowy medal dla Polski.
Szczerze mówiąc, mamy naprawdę powody do dumy. Nasza reprezentacja spisała się wyśmienicie, przywożąc kolejne tytuły w tej dyscyplinie. To występy które na stałe, wpisują się w karty historii POLSKIEGO, ale i ŚWIATOWEGO Sumo.
HASŁO TRENUJ Z MISTRZAMI, nabiera znaczenia w pełni. To nie fikcja, mamy w Klubie trenerów i zawodników z tytułami mistrzowskimi. To ogromna motywacja, ale i satysfakcja. Ciężka praca popłaca, systematyka i zaangażowanie kluczem do sukcesu.
Na koniec z tego miejsca chcielibyśmy podziękować za nie ocenioną pomoc finansową, grupie ludzi, której nie są obojętne młode talenty. Dzięki nim Nasza zawodniczka Sara Król mogła wystartować w obu kategoriach wiekowych na Mistrzostwach Świata na Tajwanie,
Serdeczne podziękowania dla :
Pana Burmistrza dzielnicy Pragi Południe Tomasza Kucharskiego, za dołożone starania i wsparcie wyjazdu Naszej zawodniczki.
-Ratusza Dzielnicy Praga Południe, miło że Miasto inwestuje w Nasze piękne Sumo.
-Podziękowania dla Pana Zbigniewa Wrońskiego z Sarasoty (Floryda), wielki szacunek dla takich ludzi, za zaangażowanie i wiarę w całkiem obcą dziewczynę.
Dziękujemy również, zawodnikom Sarze i Mateuszowi, za godne i bojowe reprezentowanie Klubu i Polski. Cieszymy się z Waszych sukcesów, bo widzimy, że to co robimy ma ogromną wartość a Wy jesteście tego najwspanialszym przykładem!
  • mistrzostwa-swiata-w-sumotajwan-2018-0
  • mistrzostwa-swiata-w-sumotajwan-2018-1