MALI HEROSI i MMA KIDS

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek współfinansuje m.st. Warszawa

Zajęcia przeznaczone dla dzieci starszych i młodzieży (8-14 lat). Ich punktem wyjściowym są również gry i zabawy ruchowe, ale podchodzimy do nich nieco inaczej niż na zajęciach „Sport na wesoło”. Po pierwsze są bardziej skomplikowane, wymagają logicznego myślenia, przewidywania, koncentracji i współpracy w grupie. Po drugie, traktujemy je jedynie jako formę rozgrzewki, a nie jako zasadniczą część zajęć.

mali-herosi

Bazą, na jakiej opiera się trening dla grupy „Mali Herosi” są zapasy. Zawiera elementy akrobatyki sportowej, takie jak: przewroty, pady, wyskoki, niezbędne w każdym treningu zapaśniczym. Z zapasów czerpiemy to, co najcenniejsze i co przynosi doskonałe efekty, jeśli chodzi o całościowy rozwój fizyczny starszych dzieci i młodzieży.

Na treningu „Małych Herosów” znajdziemy więc siłowanie, mocowanie, zarówno w stójce, jak i parterze, obalanie przeciwnika i bezpieczne upadanie. Starszaki mają okazję poczuć siłę partnera i się z nią zmierzyć. Uczymy też konkretnych technik zapaśniczych, mając oczywiście na uwadze możliwości fizyczne intensywnie rozwijającej się w tym wieku młodzieży. Bardziej wymagający trening jeszcze lepiej szlifuje charakter, uczy, że widoczne i namacalne efekty można osiągnąć tylko poprzez zaangażowanie, samodyscyplinę i systematyczność. Z drugiej strony nabywanie nowych, wcale nie tak powszechnych, umiejętności, skutkuje wzrostem pewności siebie, tak ważnej w wieku dorastania. Przenosi się ona na inne sfery życia, sprawiając, że młody człowiek lepiej i sprawniej funkcjonuje w świecie społecznym.

mali-herosi-3

Mali Herosi” to treningi o wyższym stopniu zaawansowania od zajęć „Sport na wesoło”. Poprawiają wytrzymałość, siłę, szybkość, gibkość i koordynację ruchową, czyli wszystkie aspekty sprawności fizycznej. W związku z czym są idealną bazą pod uprawianie zapasów lub innych sportów w przyszłości. Podobnie jak zajęcia dla dzieci młodszych, prowadzone są przez wykwalifikowaną i pełną zaangażowania kadrę. Serdecznie zapraszamy!!!

Zajęcia odbywają się:

Główna Siedziba CH Szembeka Zamieniecka 80

MALI HEROSI

Główna Siedziba CH Szembeka Zamieniecka 80 | poniedziałek, środa, piątek | 18.30 – 19.30

Filia Lotnicza 18 Warriors House

MMA KIDS